Witamy

Miło nam powitać Państwa na stronie internetowej firmy A.E.C. Sp. z o.o. z siedzibą w Świerklańcu. Na naszej stronie znajdują się podstawowe informacje dotyczące naszej działalności, posiadanych kompetencji i referencji wynikających z dotychczasowej działalności.

Nasza firma jest firmą małą ale za to bardzo dynamiczną. Działamy głównie w przemyśle ze szczególnym uwzględnieniem energetyki zawodowej, przemysłowej i komunalnej. Posiadamy kompetencje zarówno w energetyce konwenclonalnej jak i odnawialnej.

Nasza oferta skierowana jest do przemysłu, samorządu oraz osób fizycznych. Energetyka przestaje być domeną korporacji i wielkich przedsiębiorstw. Posiadamy wiedzę i kompetencje w dziedzinie energetyki rozproszonej, w tym odnawialnej. Rozwijamy własne technologie energetyczne dla małych i średnich przedsiębiorstw działających na rzecz przemysłu, sektora komunalnego i ciepłownictwa.

firma

Szczegółowe informacje o naszej firmie znajdziecie Państwo w zakładce "O firmie" ZAPRASZAMY!

Małe elektrociepłownie, energetyka komunalna i przemysłowa, elektrownie fotowoltaiczne, OZE, małe ciepłownie, prosument, audyt energetyczny, nowe technologie energetyczne, konstrukcje stalowe, technologie hydrodynamiczne, Woma, ekspertyzy techniczne

Aktualności

Elektrociepłownie gazowe - oparte na cieplnych gazowych silnikach spalinowych!

W lipcu 2020 roku nawiązaliśmy współpracę ze Słoweńską firmą ENERGEN d.o.o. europejskim producentem elektrociepłowni gazowych opartych na cieplnych silnikach spalinowych z ponad piętnastoletnim doświadczeniem.
Jako wyłączny partner na rynku polskim firmy ENERGEN oferujemy dostawę elektrociepłowni gazowych opartych na cieplnych gazowych silnikach spalinowych oraz budowę kompletnych instalacji elektrociepłowni gazowych z wykorzystaniem powyższych urządzeń i technologii. Kogeneracja gazowa oparta na silnikach cieplnych wysokosprawna, efektywna ekonomicznie, niskoemisyjna, tania i szybka w realizacji skutecznie pozwala rozwiązać problemy z zaopatrzeniem w energię elektryczną i cieplną oraz skutecznie zabezpieczy przed awarią sieci zasilających i Black-out em. Oferujemy elektrociepłownie zasilane gazem ziemnym lub propanem o mocach od 50kWel do 1MWel. Większe jednostki są również dostępne na specjalne zamówienia.
Oferujemy zarówno dostawy samych urządzeń wytwórczych jak również usługi kompleksowe pod klucz obejmujące projekt, dostawę, montaż i uruchomienie całej instalacji. Zapewniamy ciągły monitoring eksploatacyjny on-line oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Oferujemy atrakcyjne, konkurencyjne ceny i szybką realizacje.

13th International Conference on Boiler Technology Poland 2018

W dniach 23-26.10.2018r. braliśmy udział w 13tej Międzynarodowej Konferencji Techniki Kotłowej ICBT w Szczyrku.

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach 2018

W dniach 14-16.05.2018r. braliśmy udział w Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach, głównie w panelach "Energetyka, Energia, Klimat" w tematyce energetyki rozproszonej, OZE, klastrów energii i efektywności energetycznej.

Patent P.419724

W dniu 23.10.2018r. UPRP w Warszawie udzielił naszej firmie patent P.419724 na wynalazek pt:"Sposób i wielopaliwowe urządzenie energetyczne do wydzielonego zgazowania i spalania paliw energetycznych i alternatywnych w komorze paleniskowej kotła".

ICBT XIV Miedzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna 2017

W dniach 25 27 października 2017 r. braliśmy udział w XIV Konferencji Naukowo Technicznej 2017 MODERNIZACJA KOTŁÓW RUSZTOWYCH Konkluzje BAT oraz czyste technologie węglowe dla kotłów rusztowych organizowanej w ramach cyklu INTERNATIONAL CONFERENCE ON BOILER TECHNOLOGY ICBT POLAND i KIC InnoEnergy Innovation projects , na której po raz pierwszy publicznie została ogłoszona nasza innowacyjna technologia konwersji ciepłowni przemysłowych i komunalnych opartych na wodnych kotłach rusztowych na elektrociepłownie w dwóch referatach (są dostępne w zakładce pt. Katalog).

| Pytaj / zamawiaj ..... |

Kongres Europejski Malych i Srednich Przedsiebiorstw

W pazdzierniku 2017r. w dniach 18-go do 20-go braliśmy udział w Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach w panelach tematycznych związanych z energetyką konwencjonalną i odnawialną. W związku z planami wdrożenia nowej technologii energetycznej pozwalającej na konwersję ciepłowni na elektrociepłownie dodatkowo uczestniczyliśmy w panelach dotyczacych finansowania MSP ze środków unijnych i pozaunijnych a także klastrów energii.

Miedzynarodowe Targi EXPOPOWER i greenPower 2017 w Poznaniu

W dniach 23 25.05.2017r. byliśmy obecni w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Energetyki EXPOPOWER 2017 i Międzynarodowych Targach Energii Odnawialnej greenPower 2017.