Witamy

Miło nam powitać Państwa na stronie internetowej firmy A.E.C. Sp. z o.o. z siedzibą w Świerklańcu. Na naszej stronie znajdują się podstawowe informacje dotyczące naszej działalności, posiadanych kompetencji i referencji wynikających z dotychczasowej działalności.

Nasza firma jest firmą małą ale za to bardzo dynamiczną. Działamy głównie w przemyśle ze szczególnym uwzględnieniem energetyki zawodowej, przemysłowej i komunalnej. Posiadamy kompetencje zarówno w energetyce konwenclonalnej jak i odnawialnej.

Nasza oferta skierowana jest do przemysłu, samorządu oraz osób fizycznych. Energetyka przestaje być domeną korporacji i wielkich przedsiębiorstw. Posiadamy wiedzę i kompetencje w dziedzinie energetyki rozproszonej, w tym odnawialnej. Rozwijamy własne technologie energetyczne dla małych i średnich przedsiębiorstw działających na rzecz przemysłu, sektora komunalnego i ciepłownictwa.

firma

Szczegółowe informacje o naszej firmie znajdziecie Państwo w zakładce "O firmie" ZAPRASZAMY!

Małe elektrociepłownie, energetyka komunalna i przemysłowa, elektrownie fotowoltaiczne, OZE, małe ciepłownie, prosument, audyt energetyczny, nowe technologie energetyczne, konstrukcje stalowe, technologie hydrodynamiczne, Woma, ekspertyzy techniczne

Oferta

Oferta zbycia pompy wysokociśnieniowej

Przedmiotem oferty sprzedaży jest nurnikowa pompa wysokociśnieniowa niemieckiej firmy WOMA typ 325z o następujących parametrach;
- średnica nurników - 26 [mm],
- ciśnienie maksymalne - 1320 [bar],
- wydajność hydrauliczna - 82 [l/min].
- moc pompy - 195 [kW] przy 1800 [obr/min].
Pompa napędzana jest silnikiem spalinowym diesla marki SCANIA typ DSI 1150 w wariancie A30V o mocy 255kW przy 1800 [obr/min]. Medium roboczym jest czysta woda.
Agregat jest zainstalowany na ramie stalowej, na której zamontowana jest pompa wysokociśnieniowa WOMA 325z, sprzęgło oraz silnik napędowy, spalinowy, wysokoprężny marki SCANIA DSI 11-50. Dodatkowo agregat jest wyposażony w zbiornik wody o pojemności 2000 [l] zamontowany na osobnej ramie stalowej, co umożliwia prowadzenie prac bez bezpośredniego podłączenia do bieżącego źródła wody.
Agregat WOMA 325z posiada mikroprocesorowe sterowanie oparte na systemie SIMATIC firmy Siemens. Agregat posiada zintegrowany zbiornik paliwa zamontowany na jednej ramie wraz z pompą i silnikiem napędowym. Całość zainstalowana jest w kontenerze wykonanym z blachy falistej . Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce / Katalog.

| Pytaj / zamawiaj ..... |

Energetyczne nowe technologie

Bazując na wieloletnich doświadczeniach z energetyki zawodowej oraz na długoletniej współpracy z Politechniką Śląską opracowujemy nowe technologie i innowacyjne rozwiązania dla energetyki zawodowej, przemysłowej i komunalnej. Efektem tej współpracy jest miedzy innymi nowa technologia pozwalajaca na realizację konwersji cieplownii opartych na kotłach rusztowych wodnych i parowych na elektrociepłownie w sposób ekonomicznie uzasadniony i konkurencyjny dla technologii parowej. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Katalog.

Efektywność energetyczna

W dziedzinie efektywności energetycznej nasza działalność skupia się na dwóch kierunkach. Pierwszym jest optymalizacja procesów technologicznych z punktu widzenia energochłonności procesu i jego sprawności energetycznej.
Drugim kierunkiem jest działalność związana z efektywnością energetyczną rozumiana zgodnie z ustawą o efektywności energetycznej. W tym zakresie oferujemy wykonawstwo audytów energetycznych przerdsiębiorstw i optymalizacje ich gospodarki energetycznej.

| Pytaj / zamawiaj ..... |

Energetyka konwencjonalna

Energetyce konwencjonalnej opartej na paliwach kopalnych oferujemy możliwość przejścia na paliwa odnawialne ze szczególnym uwzględnieniem możliwości wykorzystania lokalnych zasobów. Z wykorzystaniem naszej innowacyjnej technologii konwersji ciepłowni opartych na kotłach rusztowych na elektrociepłownie dajemy możliwość z jednej strony na wykorzystanie tanich paliw alternatywnych i z drugiej strony na zamianę ciepłowni na elektrociepłownie produkującą energię elektryczną w kogeneracji z energią cieplną. Więcej informacji w zakładce Katalog/nowe technologie energetyczne.

| Pytaj / zamawiaj ..... |

Innowacyjne technologie remontowe

Jako wyłączny właściciel technologii wysokociśnieniowej o nazwie "laser wodny" oferujemy rozwiązanie trudnych problemów z zanieczyszczaniem się w sposób stały i okresowy urzadzeń technologicznych w przemyśle. Istotną cechą wyróżniającą naszą technologię od zwykłego mycia wodą pod wysokim ciśnieniem jest jej zdolność do uzyskiwania lepszych efektów przy znacznie niższych poziomach ciśnienia roboczego strugi hydrodynamicznej.
Jeżeli masz problem z zanieczyszczaniem się trudnodostępnych elementów instalacji, co powoduje poważne straty finansowe na skutek pogorszenia sprawności procesów skontaktuj się z nami, spróbujemy rozwiązać Twój problem w ramach obustronnie korzystnej współpracy. Zdjęcie obok przedstawia kosze grzewcze podgrzewacza obrotowego powietrza w elektrownii, z których jeden został wymyty "laserem wodnym". Praca instalacji kotłowej z niedrożnymi kanałami pomiędzy blachami grzewczymi powoduje istotny spadek sprawności pracy całej instalacji, a to kosztuje miliony złotych strat.

| Pytaj / zamawiaj ..... |

Prowadzenie eksploatacji obiektów energetycznych

Bazując na doświadczeniu naszych pracowników oferujemy prowadzenie eksploatacji obiektów energetycznych na podstawie umów typu O&M (Operation and Maintenance Agreement).

| Pytaj / zamawiaj ..... |

Energetyka odnawialna

Jesteśmy certyfikowanym instalatorem elektrowni fotovoltaicznych tzw. baterii słonecznych. Oferujemy kompleksowe wykonawstwo elektrowni fotovoltaicznych od przygotowania koncepcji poprzez wykonanie dokumentacji, realizację dostaw, montaż aż do uruchomienia.

Konstrukcje stalowe

Oferujemy wykonanie konstrukcji stalowych według dokumentacji klienta lub według dokumentacji własnej. Posiadamy referencje na zbiorniki magazynowe pyłu lotnego, przenośniki różnego rodzaju, konstrukcje wsporcze, belki transportowe i inne.

Przemysłowe i domowe bramy automatyczne

Oferujemy wykonanie indywidualnych projektów bram wjazdowych i furtek. Proponujemy wykonanie projektu według wytycznych inwestora. Bramy wyposażamy w napędy i automatykę według wyboru inwestora. Oferujemy serwis stały bram przemysłowych wszelkich typów i marek.

Samorząd terytorialny

Dla samorządu terytorialnego oferujemy koordynację gospodarki energetycznej w ramach gminy, miasta lub powiatu, optymalizację kosztową i efektywnościową posiadanych zasobów i aktywów energetycznych, wykorzystanie synergii potrzeb energetycznych z posiadanymi zasobami, poszukiwanie dróg do wdrożenia wysokoefektywnej gospodarki energetycznej. Więcej informacji w Katalogu/Samorząd terytorialny.

| Pytaj / zamawiaj ..... |

Sektor komunalny

W odniesieniu do sektora komunalnego proponujemy wdrożenie nowych technologii konwersji ciepłowni opartych na rusztowych kotłach wodnych na wysokoefektywne elektrociepłownie z wykorzystaniem gazogeneratorów spalinowych. Więcej w Katalogu/Sektor komunalny

| Pytaj / zamawiaj ..... |