Witamy

Miło nam powitać Państwa na stronie internetowej firmy A.E.C. Sp. z o.o. z siedzibą w Świerklańcu. Na naszej stronie znajdują się podstawowe informacje dotyczące naszej działalności, posiadanych kompetencji i referencji wynikających z dotychczasowej działalności.

Nasza firma jest firmą małą ale za to bardzo dynamiczną. Działamy głównie w przemyśle ze szczególnym uwzględnieniem energetyki zawodowej, przemysłowej i komunalnej. Posiadamy kompetencje zarówno w energetyce konwenclonalnej jak i odnawialnej.

Nasza oferta skierowana jest do przemysłu, samorządu oraz osób fizycznych. Energetyka przestaje być domeną korporacji i wielkich przedsiębiorstw. Posiadamy wiedzę i kompetencje w dziedzinie energetyki rozproszonej, w tym odnawialnej. Rozwijamy własne technologie energetyczne dla małych i średnich przedsiębiorstw działających na rzecz przemysłu, sektora komunalnego i ciepłownictwa.

firma

Szczegółowe informacje o naszej firmie znajdziecie Państwo w zakładce "O firmie" ZAPRASZAMY!

Małe elektrociepłownie, energetyka komunalna i przemysłowa, elektrownie fotowoltaiczne, OZE, małe ciepłownie, prosument, audyt energetyczny, nowe technologie energetyczne, konstrukcje stalowe, technologie hydrodynamiczne, Woma, ekspertyzy techniczne

Oferta

Elektrociepłownie gazowe - silnikowe pracujące w wysokosprawnej kogeneracji!!!

Jako wyłączny Partner na rynek polski firmy ENERGEN d.o.o. producenta elektrocieplowni gazowych silnikowych z ponad piętnastoletnim doświadczeniem w UE oferujemy dostawę, montaż i uruchomienie elektrociepłowni zasilanych gazem ziemnym lub propanem o mocach elektrycznych od 50kW do 1MW. Oferujemy realizację instalacji elektrociepłowni pod klucz jak również dostawę samych jednostek wytwórczych. Wykonane w najnowszej technologii jednostki pracujące w pełnej automatyce i kontroli on-line za pomocą komunikacji sieciowej gwarantują długoletnią i opłacalną eksploatację. Zapewniamy pełny serwis gwarancyjny i po gwarancyjny urządzeń elektrociepłowni. Nasze nowoczesne i innowacyjne elektrociepłownie gazowe są konkurencyjne cenowo i dostępne w znacznie krótszym czasie niż oferta dostępna na rynku. Wysokosprawna kogeneracja gazowa stanowi doskonałe rozwiązanie dla firm i organizacji pragnących obniżyć koszty zasilania w energię elektryczną i cieplną oraz zabezpieczyć się przed brakiem zasilania z sieci zewnętrznych na skutek awarii lub tzw. Black-out'u. Generacja energii elektrycznej i cieplnej na własne potrzeby z możliwością odsprzedaży nadwyżek stanowi doskonałą opcję biznesową - warto się nad tym zastanowić. Projekty mogą być przedmiotem wsparcia z funduszy unijnych oraz środowiskowych. Uwaga - pierwsza aplikacja na rynku polskim zostanie zrealizowana w wyjątkowej jednorazowej promocji cenowej!!!

Energetyka konwencjonalna!

Energetyce konwencjonalnej opartej na stałych paliwach kopalnych oferujemy możliwość przejścia na paliwa odnawialne ze szczególnym uwzględnieniem możliwości wykorzystania lokalnych zasobów. Z wykorzystaniem naszej innowacyjnej technologii konwersji ciepłowni opartych na kotłach rusztowych na elektrociepłownie dajemy możliwość z jednej strony na wykorzystanie tanich paliw alternatywnych i z drugiej strony na zamianę ciepłowni na elektrociepłownie produkującą energię elektryczną w kogeneracji z energią cieplną mogącą pracować przez cały rok a nie tylko w sezonie grzewczym. Więcej informacji w zakładce Katalog/nowe technologie energetyczne.
Ponadto, w świetle rosnących cen emisji CO2 oraz węgla i spadających cen gazu ziemnego proponujemy dostarczenie elektrocieplowni gazowych opartych na cieplnych silnikach gazowych. Urzadzenia wytwórcze pracują w trybie wysokosprawnej kogeneracji, przez cały rok obrotowy, całkowicie zmieniając opłacalność działalności wytwórczej energii elektrycznej i cieplnej. Urzadzenia pracują w pełnbej automatyce, sa monitorowane on line i wymagają minimalnej kadry eksploatacyjnej. Zapewniamy pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Hydrodisc 300

Oferta sprzedaży urządzenia Hydrodisc 300

Oferujemy do sprzedaży urządzenie Hydrodisc 300.
Hydrodisc 300 firmy Woma służy do czyszczenia powierzchni płaskich.
Ciśnienie znamionowe - 1000bar. Urządzenie znajduje zastosowanie w przemyśle okrętowym, antykorozyjnym, budowlanych, energetycznym, chemii i petrochemii i innych.

Konstrukcje stalowe

Oferujemy wykonanie konstrukcji stalowych według dokumentacji klienta lub według dokumentacji własnej. Posiadamy referencje na zbiorniki magazynowe pyłu lotnego, przenośniki różnego rodzaju, konstrukcje wsporcze, belki transportowe i inne.
W ramach budowy elektrociepłowni gazowych opartych na cieplnych silnikach gazowych oferujemy obiekty wykonane w technologii lekkich konstrukcji samonośnych z efektywnym ociepleniem minimalizującym zapotrzebowanie na cieplo grzewcze w okresie zimowym.

Pompy wysokociśnieniowe!

Oferta sprzedaży pomp wysokociśnieniowych

Oferujemy naczepę TIR wyposażoną w trzy pompy wysokociśnieniowe ( Woma 1502 napędzana silnikiem Volvo Penta, Woma 1502 napędzana silnikiem Deutz F8L714a i Aqua340 napędzana silnikiem Iveco Turbo Star) o łącznej wydajności hydraulicznej wynoszącej ponad 700l/min przy maksymalnym ciśnieniu w przedziale 200 - 250 bar! Naczepa jest wyposażona w wentylatory do intensywnej wymiany powietrza w naczepie oraz zbiornik paliwa o pojemności około 2000 litrów połączony z każdym silnikiem osobnym przewodem paliwowym. Naczepa, pompy i silniki są do przeglądu i częściowego remontu.

Sektor komunalny!

W odniesieniu do sektora komunalnego proponujemy wdrożenie nowych technologii konwersji ciepłowni opartych na rusztowych kotłach wodnych na wysokoefektywne elektrociepłownie z wykorzystaniem technologii KOCZGAZ , na którą posiadamy Patent.
Proponujemy wykorzystanie synergii w gospodarce energetycznej gmin, wykorzystanie własnych źródeł energii elektrycznej i cieplnej. Oferujemy również elektrocieplownie gazowe pracujące w wysokosprawnej kogeneracji. Wszystko to prowadzi do gminy samowystarczalnej energetycznie. Wszelkie informację są dostępne pod numerem 601477052 lub mailem: jh@aec.com.pl

AECAVTECH Innowacyjna remontowa technologia wysokociśnieniowa dla przemysłu!

Oferta sprzedaży unikalnej remontowej technologii wysokociśnieniowej.
Technologia hydrodynamiczna AECAVTECH jest rozwinięciem technologii tzw. laseru wodnego firmy Hydrotech Systems Ltd UK. Technologia daje możliwość prowadzenia pół-automatycznego i proekologicznego procesu skutecznego mycia powierzchni zabrudzonych - czystą wodą takich urządzeń jak; regeneracyjnych podgrzewaczy obrotowych typu LuVo i Regavo, wymienników, kanałów, regeneratorów, katalizatorów, taśm perforowanych suszarni itd. Technologia pozwala na stosowanie niższych ciśnień dzięki specjalnie uformowanej strudze hydrodynamicznej. Szczególnie pożądana jest tam, gdzie stosowanie prostych technologii hydrodynamicznych i bardzo wysokich ciśnień często prowadzi do destrukcji czyszczonych urządzeń.
Istotą powyższej technologii jest unikalny sposób formowania strugi hydrodynamicznej. Charakteryzuje się ona szczególnie korzystnymi właściwościami przy aplikacjach mających na celu rozbicie i usunięcie zanieczyszczeń z trudno dostępnych, wąskich przestrzeni. Zastosowanie technologii ACAVTECH pozwala na uzyskanie istotnej przewagi konkurencyjnej. Oferujemy komplet urządzeń pozwalający na przeprowadzenie skutecznego pół-automatycznego procesu mycia dla jednego podgrzewacza obrotowego z góry i z dołu równocześnie w tym samym czasie z zastosowaniem oferowanej technologii.

Efektywność energetyczna

W dziedzinie efektywności energetycznej nasza działalność skupia się na dwóch kierunkach. Pierwszym jest optymalizacja procesów technologicznych z punktu widzenia energochłonności procesu i jego sprawności energetycznej.
Drugim kierunkiem jest działalność związana z efektywnością energetyczną rozumiana zgodnie z ustawą o efektywności energetycznej. W tym zakresie oferujemy wykonawstwo audytów energetycznych przerdsiębiorstw i optymalizacje ich gospodarki energetycznej.
Proponujemy dokładną analizę wykorzystania mediów energetycznych i wskazujemy sposoby poprawienia gospodarki energetycznej zakladu. W wielu firmach energia jest kluczowym czynnikiem sukcesu.

Energetyczne nowe technologie

Bazując na wieloletnich doświadczeniach z energetyki zawodowej oraz na długoletniej współpracy z Politechniką Śląską opracowujemy nowe technologie i innowacyjne rozwiązania dla energetyki zawodowej, przemysłowej i komunalnej. Efektem tej współpracy jest miedzy innymi nowa technologia pozwalajaca na realizację konwersji cieplownii opartych na kotłach rusztowych wodnych i parowych na elektrociepłownie w sposób ekonomicznie uzasadniony i konkurencyjny dla technologii parowej. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Katalog.

Energetyka odnawialna

Jesteśmy certyfikowanym instalatorem elektrowni fotovoltaicznych tzw. baterii słonecznych. Oferujemy kompleksowe wykonawstwo elektrowni fotovoltaicznych od przygotowania koncepcji poprzez wykonanie dokumentacji, realizację dostaw, montaż aż do uruchomienia.

Przemysłowe i domowe bramy automatyczne

Oferujemy wykonanie indywidualnych projektów bram wjazdowych i furtek. Proponujemy wykonanie projektu według wytycznych inwestora. Bramy wyposażamy w napędy i automatykę według wyboru inwestora. Oferujemy serwis stały bram przemysłowych wszelkich typów i marek.